O projektu

Vítej na stránkách projektu Hrdinou může být každý


Pokud se chceš o projektu něco dozvědět, polož si nejprve základní otázky: Vidíš ve svém okolí něco, co ti připadá špatně? Chceš to změnit? A je to vůbec možné?


My říkáme: Ano, je to možné!

 

Pokud se ti něco nelíbí, probuď v sobě hrdinu či hrdinku a začni jednat. Nadáváním u televize nebo u piva ničemu nepomůžeš. Nemáš pocit, že je potřeba se zvednout a jít do boje za správnou věc? Hrdinové a hrdinky, které najdeš na těchto stránkách, tě budou inspirovat a radit ti, jak se nebát, nestydět se a najít přímou cestu k aktivitě, která díky tobě může pomoci celé společnosti.


Tak nebuď béééčko a buď hrdinou i ty!

 

 

 

Hlasuj pro své hrdiny a hrdinky

 

Hlasuj v anketě o největšího hrdinu!  Líbí se ti příběh některého z hrdinů více než ostatní? Motivoval tě? Pomohl ti?

 

Dej mu hlas!

 

Do kdy?               30. září 2013

Jak?                       Zde

 

 

 

Co je součástí projektu?

 

 • Webové stránky www.hrdinou.cz, sloužící jako platforma pro inspiraci k občanské angažovanosti.
 • Kampaň Nebuď béééčko, buď hrdinou, která se od dubna koná v sedmi městech (viz výstavy) a jejíž součástí (ne jedinou) je i videospot s ovečkami :-) Navštiv www.nebudbecko.cz.
 • Kniha 101 příběhů hrdinů, která vyjde na podzim 2013 a bude volně ke stažení zde.
 • Výstavy fotografií a příběhů deseti nejsilnějších hrdinů, které od dubna 2013 konají v Ostravě, Pardubicích, Plzni, Mladé Boleslavi, Jihlavě, Zlíně a skončí v říjnu v Brně. Konkrétní termíny a lokality najdeš zde.
 • Diskusní večery v rámci výstav za přítomnosti jednoho z hrdinů, patronů, právníků či jiných odborníků. Konkrétní termíny a hosty najdeš již brzy zde.
 • Čtyři třídenní odborná školení a workshopy. Konkrétní termíny a témata najdeš zde.
 • Příručka angažovaného občana, kde se zábavnou formou dozvíš cesty, jak úspěšně realizovat občanské aktivity. Publikaci najdeš zde.
 • E-learning, na kterém si zábavnou formou ověříš své znalosti občanské angažovanosti. Obsah e-learningu připravujeme.
 • Poradna, kde se můžeš zeptat na to, co tě v souvislosti s tvým problémem, tvou kauzou nebo s občanskou angažovaností zajímá. Podívej se zde.
 • Deset krátkých osvětových videospotů  "Znáš svá práva?", kterými chceme nejen inspirovat a motivovat veřejnost k zájmu o společenské dění a občanské aktivitě, ale také vzdělávat ji o základních lidských právech a jejich obraně. Videospoty připravujeme.
 • Anketa o největšího hrdinu. Ze 105 nominovaných hrdinů (původně jsme chtěli nasbírat 101 příběhů, sešlo se nám jich však víc) vybrala odborná komise 10 nejlepších, od dubna do konce září 2013 můžeš svým hlasem podpořit toho největšího zde.

 

 

 

Kdo za tím vším stojí?

 

Liga lidských práv

Hlavním realizátorem projektu je Liga lidských práv. Liga lidských práv je nezisková organizace, která hájí práva a svobody všech lidí. Pomáhá lidem, aby znali svá práva a aktivně je prosazovali. Prosazuje systémové změny, které zlepšují kvalitu života v České republice. Vizí Ligy je spravedlivá, svobodná a angažovaná společnost pro všechny.

Hrdinové pomáhají tobě, my pomáháme hrdinům!

 

Nesehnutí

Hlavním partnerem projektu je Nesehnutí. Nesehnutí je sociálně-ekologická nevládní organizace. Její pracovníci jsou přesvědčeni, že ekologické a sociální problémy mají společné příčiny a důsledky a s ohledem na to je potřeba je také řešit. Cílem aktivit Nesehnutí je ukázat, že změna společnosti založená na respektu k lidem, zvířatům i přírodě je možná a musí vycházet především zdola. Organizace proto podporuje angažované lidi, kteří se zajímají o dění okolo sebe a kteří považují zodpovědnost za život na naší planetě za nedílnou součást své svobody. Funguje nezávisle na stranických a ekonomických zájmech a výhradně nenásilnými prostředky.

 

 

Projekt je financován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky v rámci OP Vzdělání pro konkurenceschopnost. Seznam schválených projektů v rámci vývy č. 37 můžeš nalézt zde.


Newsletter

Chceš být v obraze? Dostávej zprávy z Ligy.

Nebo pomocí

RSS