Výstava hrdinů míří do Pardubic

Putovní výstava projektu „Hrdinou může být každý“ představující příběhy deseti lidí, kteří se v posledních dvaceti letech postavili bezpráví, nespravedlnosti či korupci, se ve čtvrtek 2. května stěhuje z Ostravy do pardubického nákupního centra Afi Palace.

 
Deset hrdinů, jejichž příběhy a fotografie výstava zachycuje, vybrala odborná porota z celkového počtu 105 hrdinů nominovaných veřejností na webu www.hrdinou.cz. Na stránkách může veřejnost také hlasovat o největšího hrdinu, kterého představíme v září.
 

Putovní výstava po České republice

 
Výstava odstartovala svou pouť v dubnu v Ostravě, na začátku května se přesunuje do pardubického nákupního centra Afi Palace. V červnu pak bude pokračovat do Plzně, v červenci do Mladé Boleslavi, v srpnu do Jihlavy, v září do Zlína a skončí v říjnu v Brně.
 
Výstavy doplní také diskusní večery a kampaň „Nebuď béééčko, buď hrdinou“. Na diskusní večer bude pozvána široká veřejnost, bude také přítomen jeden z hrdinů. Témata a termíny konání diskusí budou upřesněny.
 

Hrdinové vs. ovce

 
Klíčovou součástí kampaně je videospot a web, jejichž hlavní myšlenkou je vymezit se proti pojetí lidské pasivity a „stádnosti“ české společnosti.
 
„Touto kampaní chceme lidem ukázat, že být ovcí, na kterou klip odkazuje, nic neřeší,” říká Martin Dutkiewič, PR manažer projektu. Jak doufá, mnozí se v ovčím stádu poznají a uvědomí si, že udělat něco pro sebe a své okolí není nereálné.
 
Ovčí stádo v kampani vystupuje jako protiklad k hrdinům, které prezentuje web i výstava. Projekt, v jehož rámci výstava probíhá, podporuje občanskou angažovanost a zájem lidí o společensko-právní dění. Učí veřejnost znát svá práva a aktivně je bránit.
 
Bližší informace poskytne:
Martin Dutkiewič
PR manažer projektu
tel.: 734 158 280
e-mail: mdutkiewic@llp.cz

30. 4. 2013 publikovala Lucie Hušková

 


Newsletter

Chceš být v obraze? Dostávej zprávy z Ligy.

Nebo pomocí

RSS