Ashoka uděluje ceny sociálním podnikatelům. Nominuj!

Organizace Ashoka hledá kandidáty na cenu Ashoka 2013. Kdo to je? Takzvaní sociální podnikatelé z České republiky, Slovenska či jiné země, kteří mají inovativní myšlenku, jejíž aplikace přispívá k vyřešení nějakého společenského problému. Ideální kandidát na Ashoku je kromě toho podnikavou a tvůrčí osobností, odhodlanou věnovat se šíření své vize dál.

 

Zamysli se a nominuj do poloviny února!

 

Ashoka nyní hledá zejména kandidáty, kteří vymysleli inovativní a účinný způsob zaměstnávání většího počtu lidí a zvyšení pracovních dovedností lidí. Nemusí to být ale jen zaměstnání, kandidát může působit v jakékoliv sféře (například práce se seniory, vzdělávání, propagace podnikání, zdravotnictví, udržitelný rozvoj, interkulturní integrace, práce s marginalizovanými skupinami, práce s mládeží a dětmi, rozvoj sociální empatie, doprava, zemědělství, občanská aktivita, férové finanční služby, boj s korupcí, zdravý způsob života a jiné).

 

Kdo byl nominován v předchozích letech?

Za poslední dva roky Ashoka podpořila například Martinu Bodnarovou a její projekt Supertrieda, momentálně zahrnujícího 25 tisíc dětí na Slovensku a spojujícího rozvoj zájmů dětí o umění s rozvojem empatie,  Kateřinu Thorovou, spoluzakladatelku APLA (Asociace pomáhající lidem s autismem), která vytváří komplexní péči o autisty celého věkového spektra a snaží se vytvořit informativní a pohodlnou webovou aplikaci pro tento účel, Martina Kontru, který se snaží vytvořit komunitní centra BAJKAZYL po celé Praze, spojující dílnu na kola, bar, kulturní akce a normální komunikaci sousedů, či Viehu Zahorcovou, zakladatelku Agentury podporovaného zaměstnání Inkluzia na Slovensku.

 

Víš o někom?

Tak pošli nominaci na e-mail oshirobokova@ashoka.org.

 

Podívej se i na video s výzvou, které najdeš zde.

28. 1. 2013 publikovala Lucie Hušková

 


Newsletter

Chceš být v obraze? Dostávej zprávy z Ligy.

Nebo pomocí

RSS